Pozvánka ke Králi

„Hle, stojím přede dveřmi a tluču.
Kdokoli uslyší můj hlas a otevře mi dveře,
vejdu k němu a budu s ním večeřet a on se mnou.“

Někdy si neuvědomujeme, jak je neuvěřitelné, že Stvořitel všeho vesmíru se s námi vůbec zaobírá, ba dokonce o nás má starost. A právě proti takovému zevšednění jsem chtěla napsat píseň.

Jak byste se cítili, kdyby vás Král pozval k sobě? Asi byste dost panikařili. Jak se na setkání připravit? Na co se mě bude ptát? Co tam budeme dělat? Ale ne, jen klid. To bude určitě jen omyl.

Omyl to není. Král sám, Ježíš, přichází za každým z nás, protože nás má rád, chce s námi trávit čas a podělit se o všechno, co má.

Není snad tím nejlepším Králem, jakého bychom si mohli přát?

Autor písně - Lucie Koblásová Lucie Koblásová
|: Pošta příchází, kdopak píše mi? :| Dopis otvírám … (pauza) .. Pardon, že tak zírám, ale uvěřit nemůžu, co se tam píše, že Král všech věků mě zve k sobě blíže. Já uvěřit nemůžu, co je tam psáno, že se mnou chce mluvit hned zítra ráno. Tak co dělat mám? Co mu můžu říct? Jak se tvářit smím? Jak se poklonit? Jaký šat si vzít? Jaký účes mít? Jaký dar mu dát? Tak co dělat mám??? Řekni, co dělat mám!? A spím či bdím, či mě šálí zrak? Proč zrovna já smím na jeho hrad? Možná jenom dopisy spletli, pošťákovi se popletly v pytli. Pozvánku měl dostat někdo jiný… nebo ne? Co dělat mám? |: Zvonek zvoní, kdopak přichází? :| Dveře otvírám … (pauza) … Pardon, že tak zírám, ale Král králů na mě se směje, blázním snad, nebo co se to děje? Král osobně za mnou dnes přišel, do zítra prý by už nevydržel. a říká: že mě má rád. se mnou chce být. se mnou se smát. se mnou i snít. za mě zaplatil, mě vykoupil. nemusím se bát, když mě má rád. On mě má rád! Tak to je můj král a nad něj nic není, zůstává, i když všechno se mění. On je můj král, a né někdo jiný, kdybych ho ztratil, musím hned zas ho najít.
d B F C |: Pošta příchází, kdopak píše mi? :| Dopis otvírám ... Pardon, že tak zírám, ale uvěřit nemůžu, co se tam píše, že Král všech věků mě zve k sobě blíže. Já uvěřit nemůžu, co je tam psáno, že se mnou chce mluvit hned zítra ráno. TAK co dělat mám? Co mu můžu říct? Jak se tvářit smím? Jak se poklonit? Jaký šat si vzít? Jaký účes mít? Jaký dar mu dát? Tak co dělat mám??? Řekni, co dělat mám!?!! A spím či bdím, či mě šálí zrak? Proč zrovna já smím na jeho hrad? Možná jenom dopisy spletli, pošťákovi se popletly v pytli. Pozvánku měl dostat někdo jiný… nebo NE ? Co dělat mám?!? d B F C G ----- D B F C |: Zvonek zvoní, kdopak přichází? :| Dveře otvírám … Pardon, že tak zírám, d B F C ale Král králů na mě se směje, blázním snad, nebo co se to děje? Král osobně za mnou dnes přišel, do zítra prý by už nevydržel. a říká: že mě má rád. se mnou chce být. se mnou se smát. se mnou i snít. za mě zaplatil, mě vykoupil. nemusím se bát, když mě má rád. On mě má rád! Tak to je můj král a nad něj nic není, zůstává, i když všechno se mění. On je můj král, a né někdo jiný, kdybych ho ztratil, musím hned zas ho najít.

Obsah CD

1 Pozvánka ke Králi [05:17] Text  / Akordy  / Slovo autora
2 Žalm 121 [04:47] Text  / Video  / Akordy  / Slovo autora
3 Kudy kam [04:55] Text  / Akordy  / Slovo autora
4 Víc Tě znát [04:32] Text  / Akordy  / Slovo autora
5 On je můj Pán [03:50] Text  / Video  / Akordy  / Slovo autora
6 Tobě patřím, Ježíši [03:54] Text  / Akordy
7 Jen s Tebou [03:40] Text  / Akordy